473
1206968

Nils Nilsson

(Sverige, 1901-1949)
Utropspris
50 000 SEK
4 410 EUR
4 600 USD
Klubbat pris
Lena Rydén
Lena Rydén
Chef konst, specialist modern och klassisk konst
+46 (0)707 78 35 71
Nils Nilsson
(Sverige, 1901-1949)

"Flickor"

Signerad NN och även a tergo Nils Nilsson och daterad 1941. Duk 100 x 81 cm.

Proveniens

Civilingenjör Yngve Kullenberg.
Därefter i arv inom familjen.