Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
Klassiska antikviteter F757
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Kitchen Stories E1284
A Token of Love E1285
532
1228369

Pierre Olofsson

(Sverige, 1921-1996)
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
3 900 - 4 870 EUR
4 530 - 5 660 USD
Klubbat pris
60 000 SEK

Amanda Wahrgren
Amanda Wahrgren
Ansvarig specialist modern konst
+46 (0)702 53 14 89
Pierre Olofsson
(Sverige, 1921-1996)

”Vals för en clown”

Signerad. Gouache på pannå 84 x 73 cm.

Proveniens

Gåva direkt från konstnären till nuvarande ägare.

Konstnär