14
1232671

SKRIVBYRÅ, Stockholmsarbete ca år 1800, Sengustaviansk.

Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
1 330 - 1 600 EUR
1 390 - 1 670 USD
Klubbat pris
24 000 SEK
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Fanerad med mahogny. Beslag av förgylld mässing. Skiva av vit marmor. Fyra lådor varav den översta med skrivinredning och nio små lådor. Längd 115, bredd 60, höjd 89 cm.

Gammal men möjligen ej ursprunglig skiva.