142
1211679

Anders Castman dy, ljusstakar, ett par, silver, Eksjö 1798. Gustavianska.

Utropspris
45 000 - 50 000 SEK
4 300 - 4 780 EUR
4 880 - 5 420 USD
Klubbat pris
45 000 SEK

Kannelerade kolonnskaft, på kvadratisk bas med nollgaller och kulfötter. Höjd 20 cm.

Fyllda. En med lagning.

Proveniens

Sven och Maudie Oleruds samling.