149
1229070

Petter Lund, bägare, silver, Stockholm 1723.

Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1 320 - 1 770 EUR
1 380 - 1 840 USD
Klubbat pris
12 000 SEK

Delvis förgylld, svagt konande, på räfflad fot. Slät med vågband samt stämplad lambrequin. Initialer. Höjd 18 cm, vikt 412 gram.