164
1216787

Ikon, med rizza i förgyllt silver och cloisonnéemalj, av Orest Fedorowitsch Kurljukow, Moskva 1899-1908.

Utropspris
40 000 - 60 000 SEK
3 530 - 5 300 EUR
3 680 - 5 530 USD
Klubbat pris
270 000 SEK

Gudsmodern med kristus. Mått 32 x 28 cm.

Proveniens

Wivica Ankarcrona Borells samling