210
1223150

MEDITATIONSMATTA, semiantik Ningxia, Kina, ca 164,5 x 57,5-58,5 cm.

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
530 - 706 EUR
552 - 737 USD
Klubbat pris

Tre rutor. Terrakottafärgad botten med polykrom blomster medaljong och hörnornament av blommor och blad. Gul bård med moln och rankor.

Något slitage, obetydliga fläckar och skador, iknytningar, lagningar. En senare kortsida.