229
1201138

POKAL, glas. Saxen, 1700-tal.

Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
382 - 573 EUR
434 - 651 USD
Klubbat pris
10 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02
POKAL, glas. Saxen, 1700-tal.

Konande cuppa med balusterben på omvikt fot, slipad och graverad dekor av två händer som förenas under krona ovan en avbildad kyrka. Med devisen " Nicht es schöner auss der weldt als wan man freundshaft helt". Höjd 19 cm.

Obet slitage.