Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine F766
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285
246
1225513

KANINVAS med LOCK, fajans. Marieberg, 1700-tal.

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
581 - 775 EUR
665 - 887 USD
Klubbat pris
7 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Balusterfrom med dekor av trappa med kanin vid foten, runt livet grenar och blommor. Målad polykrom dekor av blommor. Höjd 31,5 cm.

Skador, lockknopp saknas.