261A
1237662
Jean Dubuffet
(Frankrike, 1901-1985)
Jean dubuffet, "personnage au costume rouge".

"Personnage au costume rouge"

Färglitografi, 1961, signerad med blyerts och numrerad e'preuve d artiste III/V. 52 x 38 cm, bladstorlek 65 x 48 cm (Arches).

Utropspris:

150 000 - 200 000 SEK

14 151 - 18 868 EUR

Klubbat pris:
140 000 SEK
Proveniens

Galerie Pierre, Stockholm.

Webel 806.

Om auktionen
Kontakta specialist
Amanda Wahrgren
Amanda Wahrgren
Specialist modern konst, grafik
+46 (0)702 53 14 89