263
1216842
Lucio Fontana
(Italien, 1899-1968)
Lucio fontana, "concetto spaziale (teatrino)".

"Concetto spaziale (Teatrino)"

Multipel, orange serigrafi med präglade hål och silverfoliering, 1965/66, signerad i metallen L. Fontana och numrerad 30/50. 49,5 x 48 cm.

Utropspris:

30 000 - 40 000 SEK

2 830 - 3 774 EUR

Klubbat pris:
115 000 SEK

Ruhé/Rigo S-9.

Om auktionen
Kontakta specialist
Cecilia Berggren
Cecilia Berggren
Specialist grafik, klassisk konst 1800/1900-tal (Föräldraledig)
+46 (0)739 96 74 02