267
1226261

Joan Miró

(Spanien, 1893-1983)
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
7 010 - 8 760 EUR
7 290 - 9 120 USD
Klubbat pris
115 000 SEK

Joan Miró
(Spanien, 1893-1983)

"L'aïeule devant la mer"

Färgakvatint, etsning och karborundum, 1969, signerad med blyerts och numrerad HC, tryckt av Morsang, Paris, utgiven av Maeght, Paris. 98,6 x 59,5 cm, bladstorlek 105,4 x 69,9 cm (Arches).

Dupin 484.