27
1227868
KONSOLBORD, Stockholmsarbete, 1700-talets andra hälft, Rokoko.
Konsolbord, stockholmsarbete, 1700-talets andra hälft, rokoko.

Förgyllt och bronserat. Skiva av trä bemålad som grå kalksten. Dekor av rocailler, blad och voluter. Längd 91, bredd 49, höjd 75 cm.

Kortade fotavslut.

Utropspris:

10 000 - 15 000 SEK

943 - 1 415 EUR

Klubbat pris:
30 000 SEK
Om auktionen
Kontakta specialist
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61