Madeleine Pyk – en samling F769
27
1227868

KONSOLBORD, Stockholmsarbete, 1700-talets andra hälft, Rokoko.

Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
949 - 1 420 EUR
1 090 - 1 630 USD
Klubbat pris
30 000 SEK
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Förgyllt och bronserat. Skiva av trä bemålad som grå kalksten. Dekor av rocailler, blad och voluter. Längd 91, bredd 49, höjd 75 cm.

Kortade fotavslut.