291
1216937

Richard Hamilton

(Storbritannien, 1922-2011)
Utropspris
100 000 - 150 000 SEK
8 720 - 13 100 EUR
9 120 - 13 700 USD
Klubbat pris
75 000 SEK

Richard Hamilton
(Storbritannien, 1922-2011)

"I'm dreaming of a black Christmas"

Serigrafi med collage, 1971, signerad med blyerts och numrerad 40/150. Utgiven av Professional Prints A.G., Zug och tryckt av H. P. Haas, Dietz Offizin, Lengmoos. 57 x 81,5 cm, bladstorlek 75 x 100 cm.