293
1216852

Jasper Johns

(USA, Född 1930)
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
2 660 - 3 550 EUR
2 780 - 3 700 USD
Klubbat pris
145 000 SEK

Jasper Johns
(USA, Född 1930)

"6" ur "0-9"

Färglitografi, 1963, signerad med blyerts och numrerad C/C 5/10. Utgiven och tryckt av Universal Limited Art Editions, West Islip, New York, med deras blindstämpel. 40 x 31 cm, bladstorlek 52 x 39,5 cm.

Proveniens

Swann Galleries, New York, 1999.
Privat samling, Sverige.