30
1234944

KONSOLBORD, Stockholmsarbete 1800-talets början, Sengustavianskt.

Utropspris
45 000 - 50 000 SEK
3 990 - 4 440 EUR
4 170 - 4 630 USD
Klubbat pris
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Förgyllt och mörkpatinerat. Skiva av kolmårdsmarmor. Snidade egyptiserande figurer och fjällsnitt. Sargens dekor delvis i bly. Längd 87,5, bredd 44,5, höjd 83 cm.