33
1210530

KONSOLBORD, tidigt 1800-tal, Sengustavianskt.

Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
887 - 1 070 EUR
926 - 1 110 USD
Klubbat pris
8 000 SEK
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Förgyllt, bronserat och målat. Skiva av trä. Pastellagedekor. Spiralvridna ben. Längd 96, bredd 50, höjd 81,5 cm.

Proveniens

Del av interiören i stora salongen.