352
1194085

Niclas Lafrensen d.ä.

(Sverige, 1698-1756)
Utropspris
35 000 - 40 000 SEK
3 090 - 3 530 EUR
3 220 - 3 680 USD
Klubbat pris
36 000 SEK
Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist konst och äldre måleri
+46 (0)739 400 801
Niclas Lafrensen d.ä.
(Sverige, 1698-1756)

Hamnscener med figurstaffage, ett par.

Den ena signerad N. Lafrensen. Gouache, vardera 15 x 22 cm. Förgyllda ramar i nyrokoko.

Proveniens

Tidigare i den Holtermanska samlingen, Forsby, Södermanland.

 Dölj
 Visa mer

Contemporary Art & Design 654

189. Hyun Jin Kwak, "Obscure", 2012.
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
Budhistorik
20 000

ditt bud
19 000

ditt bud
18 000

ditt bud
17 000

ditt bud
Aktuellt bud:
20 000 SEK