401
1234167

Emil Österman

(Sverige, 1870-1927)
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
5 320 - 7 100 EUR
5 560 - 7 410 USD
Klubbat pris
130 000 SEK
Emil Österman
(Sverige, 1870-1927)

Morgonstund

Signerad Emil Österman och daterad 1910. Olja på duk 75 x 95 cm.

Tilläggslista

Utställningar: (Möjligtvis) Baltiska utställningen, Malmö, 15 maj - 4 oktober 1914, eventuellt identisk med kat nr 561 ("Min hustru och min son").

(Möjligtvis) Baltiska utställningen, Malmö, 15 maj - 4 oktober 1914, eventuellt identisk med kat nr 561 ("Min hustru och min son").