41
1228644

KARMSTOLAR, ett par, 1700-talets slut, Gustavianska.

Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1 910 - 2 390 EUR
2 170 - 2 710 USD
Klubbat pris
26 000 SEK
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Gråmålade. Oval stoppad rygg. Skuren dekor med blommor, hörnfleuroner och kannelyr.

Proveniens

The Collection of Wivica Ankarcrona Borell.