419
1229653

Carl Ludwig Hackert

(Schweiz, 1740-1796)
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
1 780 - 2 660 EUR
1 850 - 2 780 USD
Klubbat pris
90 000 SEK
Lisa Gartz
Lisa Gartz
Ansvarig specialist silver
+46 (0)709 17 99 93
Carl Ludwig Hackert
(Schweiz, 1740-1796)

Fontänen Egeria nära Rom

Akvarell och gouache 34,5 x 76 cm. Signerad Carl Hackert och daterad 1776. Bär påskrift: "La Fontana egeria vicino á Roma. px: apr al vero de Carl Hackert 1776", (Fontänen Egeria nära Rom, px (pinxit) Carl Hackert 1776).