430
1210375

Ivar Arosenius

(Sverige, 1878-1909)
Utropspris
50 000 - 60 000 SEK
4 440 - 5 320 EUR
4 680 - 5 610 USD
Klubbat pris
60 000 SEK
Ivar Arosenius
(Sverige, 1878-1909)

Man i höstlandskap

Signerad IA och daterad -07. Olja på duk 117 x 84,5 cm.

Proveniens

Stockholms auktionsverk, Stora kvalitén, 4-6 juni, 2003, kat nr. 2302.