432
1201584

Peder Mork Mönsted

(Danmark, 1859-1941)
Utropspris
200 000 - 250 000 SEK
17 700 - 22 100 EUR
18 400 - 23 000 USD
Klubbat pris
160 000 SEK
Peder Mork Mönsted
(Danmark, 1859-1941)

Vintermotiv från Vignaes.

Signerad Peder Mönsted och daterad Vignaes-Mjösen 1916. Olja på duk 61 x 91 cm.