451
1224817

Gustaf Cederström

(Sverige, 1845-1933)
Gustaf Cederström
(Sverige, 1845-1933)

"Vivat Carolus"

Signerad G Cederström och daterad -20. Olja på duk 140 x 180 cm.

Proveniens

Fritzes Kungl. Hovbokhandel, Stockholm; disponent Gösta Reuterswärd, Jädersbruk; privat samling.

Axel L. Romdahl, "Gustaf Cederström", 1935, avbildad helsida, plansch 82.