1235249

BYRÅ, Frankrike 1700-talets mitt, Louis XV.

Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
2 220 - 2 660 EUR
2 320 - 2 780 USD
Klubbat pris
20 000 SEK
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Fanerad med bl a rosenträ och jakaranda. Skiva av gul och blågråspräcklig marmor. Svängd bukig form med två lådor. Längd 120, bredd 56, höjd 85 cm.