588
1205718

SNUSFLASKA, pekingglas. Qingdynastin, 1800-tal.

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
569 - 759 EUR
651 - 869 USD
Klubbat pris
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Platt rundand form med skuren dekor av hästar och tallar. Höjd 7,5 cm.

Fotringsnagg.

Proveniens

Purschased at Viktoria Lindströms Antikhandel, 18/4 1960.