591
1220604

DEKORDEL, ben samt FIGURIN, nefrit. Qing dynastin, 1800-tal.

Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
285 - 380 EUR
326 - 434 USD
Klubbat pris
2 400 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Dekordelen skuren med fladdermöss och lyckosymbol. Figurinen i form av en liggande hund. Längd 4,5-5 cm.

Slitage. Stenen med naturliga inneslutningar och schatteringar.

Proveniens