592
1220584

OKIMONO trä samt NETSUKE. Japan, Meiji (1868-1912).

Utropspris
7 000 - 10 000 SEK
613 - 876 EUR
638 - 912 USD
Klubbat pris
5 500 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Skulpterad i form av man med råtta på axeln. Längd 4,5 cm. Signerad. Den andra i form av ansikte. Höjd 4,5 cm.

Slitage.

Proveniens