62
1225016

SPEGEL, Stockholmsarbete, 1700-talets mitt, Rokoko.

Utropspris
30 000 - 35 000 SEK
2 700 - 3 150 EUR
2 850 - 3 320 USD
Klubbat pris
24 000 SEK
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Förgylld och bronserad. Uppsvängt krön med rocaille blommor och akantusblad. I ramen delvis med infällda slipade spegelglas. Höjd 171, bredd 71 cm.

Saknar bakstycke, gammalt men ej originalglas.