638
1230592

SKÅL, lackerat trä. Japan, Zohiko Company.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
710 - 887 EUR
741 - 926 USD
Klubbat pris
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Grund form på tre fötter, dekorerad med guldfiskar bland vågformationer. Märkt Heian Zohiko. Diameter 35,5 cm. Wooden box accompanies the piece.

Slitage.

Proveniens

Purschased at Bonhams 2010.