65
1210516
SPEGEL, i Pehr Ljung (1743-1819) art, Sengustaviansk.
Spegel, i pehr ljung (1743-1819) art, sengustaviansk.

Förgylld och bronserad. Rik dekor med ekstav, festong med frukter blad och pärlstav. Bredd 85, höjd 183 cm.

Dekor skador.

Utropspris:

12 000 - 15 000 SEK

1 132 - 1 415 EUR

Proveniens

Del av interiören i stora salongen.

Om auktionen
Kontakta specialist
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61