65
1210516

SPEGEL, i Pehr Ljung (1743-1819) art, Sengustaviansk.

Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 070 - 1 330 EUR
1 110 - 1 390 USD
Klubbat pris
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Förgylld och bronserad. Rik dekor med ekstav, festong med frukter blad och pärlstav. Bredd 85, höjd 183 cm.

Dekor skador.

Proveniens

Del av interiören i stora salongen.