659
1227185

SHAKYAMUNI BUDDHA, brons. Troligen 1900-tal.

Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
949 - 1 420 EUR
1 090 - 1 630 USD
Klubbat pris
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Sittande i dhyanasana på en dubbel lotustron med pärlstav, dräkten med vegetativa bårder. Höjd 40 cm.

Fylld. Trasig bottenplatta.

Proveniens

Puchased in London in 1980's.