674
1229148

SKÅL, nefrit. Qingdynastin, 1800-tal.

Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
380 - 569 EUR
434 - 651 USD
Klubbat pris
55 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Skulpterad skål med två män samt en hjort på var sida om skålen. Höjd 3,5 cm. Längd 12,5 cm.

Slitage, naturliga inneslutningar och schateringar i stenen. Lagning vid grenverk.