71
1218737
SPEGELLAMPETT, för två ljus, 1700-talets slut, Gustaviansk.
Spegellampett, för två ljus, 1700-talets slut, gustaviansk.

Förgylld och bronserad. Ljusarmar av mässing.Dekor med rosett och rosor samt sköld. Höjd 78, bredd 59 cm.

Utropspris:

10 000 - 12 000 SEK

943 - 1 132 EUR

Klubbat pris:
15 000 SEK
Om auktionen
Kontakta specialist
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61