716
1213668

LJUSSTAKAR, två stycken, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
710 - 887 EUR
741 - 926 USD
Klubbat pris
14 000 SEK

Efter europeisk silvermodell, dekor i famille rosefärger. Höjd 20-20,5 cm.

Slitage. Smärre nagg. Mistor.