73
1222038

GOLVUR, England, märkt "Daniel Le Count London" 1600-talets slut.

Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
3 530 - 4 410 EUR
3 680 - 4 600 USD
Klubbat pris
34 000 SEK
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Märkt "Daniel Le Count London".Fanerat med valnöt och ljust lövträ. Inläggningar av blommor, fåglar och blad. Urtavla m Med datum, tid och slag. Pendel, två lod och vev medföljer. Bredd 48, djup 28, höjd 212 cm.

Omarbetad, kompletterad, lagningar, skador.