744
1220682

VASER, ett par, porslin. Qingdynastin, Kanton, 1800-tal.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
766 - 958 EUR
867 - 1 080 USD
Klubbat pris
26 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Dekor i famille rosefärger av antikviteter, blommor och fjärilar mot en gyllene grund. Höjd 40,5 cm.

Kantlagning, slitage.