758
1233451

VAS, porslin. Kina, 1900-tal, troligen republik.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
759 - 949 EUR
869 - 1 090 USD
Klubbat pris
28 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Kalebassformad med dekor av rundlar med figurscener mot cerise s.k. sgrafitto dekor. Turkosglaserad insida och undersida. Höjd 32 cm.

Slitage.