761
1209514

VAS, porslin. Kina, Republik, 1900-tal.

Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
353 - 530 EUR
368 - 552 USD
Klubbat pris
2 000 SEK

Dekor i famille rosefärger, med motiv av flodlandskap, med Qianlongs märke i blått. Höjd 32 cm.

Slitage. Sprickor. Lagningar.