767
1229927

FAT, porslin. Tianqi/Chongzhen, 1600-tal.

Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
382 - 573 EUR
434 - 651 USD
Klubbat pris
16 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Skålformat med dekor i underglasyrblått av löv samt trädgårdsklippa. Brun kantrand. Diameter 20 cm.

Slitage.

Proveniens

From the Collection of Börje Forsell.