77
1235939
LJUSKRONA, för 5 ljus, 1700-talets slut, Sengustaviansk
Ljuskrona, för 5 ljus, 1700-talets slut, sengustaviansk.

Förgylld stomme behängd med prismor. Raka ljusarmar. Höjd 70, diameter 51 cm.

Utropspris:

25 000 - 30 000 SEK

2 358 - 2 830 EUR

Klubbat pris:
22 000 SEK
Om auktionen
Kontakta specialist
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61