782
1182700

KRUKA, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.

Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 150 - 1 430 EUR
1 300 - 1 630 USD
Klubbat pris
11 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Dekor i underglasyr blått med fyrkload drake jagandes den flammande pärlan bland molnformationer. Höjd 22 cm. Lock i trä medföljer.

Mynningsspricka, bränningsdefekter. Nagg.