792
1219417

SKÅL, porslin. Qngdynastin, 1700-tal.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
764 - 955 EUR
868 - 1 090 USD
Klubbat pris
26 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Dekor i underglasyrblått av buddhistiska lejon samt blommor. Höjd 5,6 cm. Diameter 17 cm.

Kraftigt slitage.