804
1221049

KRUKA, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.

Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
955 - 1 430 EUR
1 090 - 1 630 USD
Klubbat pris
13 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Ovoid form, dekor av fenixfågel respektive drake inom reserver mot gul fond, omgiven av en fortlöpande lotusscroll i underglasyrblått mot grön fond. Höjd 31,5 cm.

Slitage.