809
1232116

PILGRIMSKRUS, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.

Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
382 - 573 EUR
434 - 651 USD
Klubbat pris
15 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Rund och platt med uppdragen hals, hänklar i form av små drakar, målad dekor av scen med gycklare och artister framför lärd man med parasoll. Höjd 45 cm.

Nagg. Slitage.