Arne Jones E1299
81
1234940

KANDELABRAR, ett par, för tre ljus vardera. Ryssland 1800-talets början, Empire.

Utropspris
50 000 - 60 000 SEK
4 740 - 5 690 EUR
5 430 - 6 520 USD
Klubbat pris
60 000 SEK
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Förgylld och patinerad brons. Antikiserande kvinnofigurer uppbärande svängda ljusarmar. Socklar med gracer. Höjd 42,5 cm.