89
1234959
BORDSPRYDNADER, ett par, tidigt 1800-tal.
Bordsprydnader, ett par, tidigt 1800-tal.

Förgylld brons och vit marmor. Vilande parställda sfinxer. Dekor med pärlstav. Längd 13,5, bredd 6,5, höjd 8 cm.

Utropspris:

20 000 - 25 000 SEK

1 887 - 2 358 EUR

Klubbat pris:
20 000 SEK
Om auktionen
Kontakta specialist
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61