98
1214449

MINIATYRSKÅP / KABINETTSKÅP, 1700-tal, Senbarock.

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
532 - 710 EUR
556 - 741 USD
Klubbat pris
8 000 SEK
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Fanerat med valnöt, ben samt svärtat trä. Front med luckor samt låda. Insida med skåp samt 10 små lådor. Längd 29,5, bredd 15, höjd 42 cm.

Lås samt en knopp saknas.