169
1260626

Roger Risberg

(Sverige, 1956-2011)

"Häst"

Signerad Roger Risberg och daterad 2009 a tergo. Akryl på duk 60 x 73 cm.

Utropspris:

18 000 - 20 000 SEK

1 737 - 1 931 EUR

Klubbat pris:
16 000 SEK
Proveniens

Galerie Bel'Art, Stockholm.

Galerie Bel'Art, Stockholm, "Roger Risberg, Pånyttfödelse - nya målningar", september - oktober 2009.

Roger Risberg och Galerie Bel'Art, Stockholm, "Roger Risberg, Pånyttfödelse - nya målningar", 2009, avbildad helsida sid. 61.

Om auktionen
Louise Wrede
Louise Wrede
Specialist samtida konst
+46 (0)739 40 08 19